Chat with us, powered by LiveChat
Miej odwagę
"wyjść poza linię"

Relacja z Catch the Tornado Meetup#3 o globalnym marketingu i sprzedaży

Zobacz nagranie

157 uczestników, 5-ciu pięciogwiazdkowych gości, 4h wiedzy, rozmów i integracji to bilans Catch the Tornado Meetup#3, który odbył się 17 lutego 2022 w Warszawie.

Tym razem wzieliśmy na warsztat globalną sprzedaż i marketing. Swego rodzaju refrenem Meetupu#3 okazała się być odwaga. We wszystkich historiach naszych gości słychać było wspólną nutę - gotowość podejmowania odważnych i trudnych decyzji to nieodłączna część biznesu.

Wydarzenie rozpoczęło się rozgrzewką panelistów i organizatorów. Monika Żochowska GLOV, Adam Tunikowski Juice, Radek Zaleski Netguru, Arek Pernal Ten Square Games oraz Piotr Karwatka, Maja Małyska, Tomasz Karwatka Catch the Tornado Dots podczas wspólnego lunchu przygotowywali się do panel session.


Tymczasem we foyer Kina Luna powoli gromadzili się uczestnicy. Po miesiącach onlinowych spotkań miło było usłyszeć ten przyjemny dla ucha gwar radosnych powitań i rozmów face to face.


Meetup#3 rozpoczął się dos & don'ts session podczas której Marcin Dragan, founder Profitroom opowiadał jak razem z zespołem przeprowadził transformację z firmy polskiej w globalną. Profitroom jest liderem oprogramowania i usług internetowych dla hotelarstwa. Blisko 75% polskiego rynku to ich klienci.

Zwinne zespoły sprzedażowe ułatwiają konkurowanie za granicą

W 2018 roku Marcin podjął odważną decyzję o zmianie strategii oraz pozyskał inwestora. W Profitroom zainwestowała Grupa R22 - specjaliści od firm saasowych. Dzięki tym działaniom sprzedaż zagraniczna Profitroom w ciągu 3 lat zwiększyła się z 10% do 30% i z roku na rok jest podwajana. Obecnie Profitroom współpracuje z hotelami na 5 kontynentach, w 29 krajach.

Marcin opowiadał jak dużym wyzwaniem jest zachowanie spójności technologicznej produktu versus potrzeby różnych rynków oraz jak istotnym wsparciem w procesie ekspansji było wprowadzenie języka angielskiego jako obowiązującego w wewnętrznej komunikacji firmy. Ten ruch był konieczny, choć ryzykowny bo nie każdy z pracowników pogodził się z tą zmianą i byli tacy którzy odeszli.

format_quote
Zwinne podejście do sprzedaży i tworzenie mniejszych zespołów dedykowanych danemu rynkowi okazały się być strzałem w 10, bo ułatwiły nam konkurowanie na rynkach zagranicznych

Marcin Dragan

Founder, Profitroom

Miej odwagę

Jednym z pierwszych pytań jakie Tomasz Karwatka co-founder Catch the Tornado zadał panelistom było "co chcielibyście wiedzieć zanim zaczęliście robić biznes".

format_quote
Zaczynając swoją drogę w biznesie dobrze jest wiedzieć co jest Twoją mocną stroną, w czym jesteś dobry, a co lepiej outsourcować. To pozwoli Ci zaoszczędzić dużo energii.

Arek Pernal

Co-founder, Ten Square Games
This is some text inside of a div block.

Tomasz Karwatka pytał panelistów również o to co zdecydowało o globalnym sukcesie ich firm, jakich informacji przedsiębiorca nie znajdzie w poradnikach biznesowych oraz jak radzić sobie z pricingiem sprzedając produkt lub usługi na wielu rynkach.

Radek Zaleski Partner w Netguru opowiedział co dla niego jest ważne we współpracy z klientami oraz jak nie należy negocjować, a Arek Pernal Co-founder Ten Square Games zwrócił uwagę jak dużą rolę w decyzjach marketingowych i sprzedażowych odgrywa odwaga i umiejętne oszacowanie ryzyka.Rozmowa dotyczyła również kryteriów wyboru rynku. Adam Tunikowski Juice opowiedział jak z jego perspektywy wygląda prowadzenie biznesu m.in.: w Niemczech, Chinach, Japonii i USA oraz jak małe, ale odważne działania prowadzą do dużych rezultatów. Monika Żochowska GLOV zwróciła uwagę jak istotna jest ochrona własnego produktu i zadbanie o odpowiednie patenty.
Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz nagranie!

Panel zakończył się serią pytań uczestników i networkingiem. Po Meetupie#3 odbyło się małe after party.

Uczestnicy o Meetup#3

Merytoryka i forma panelu - unikalne! Ten Meetup uświadomił mi jak istotną rolę w ekspansji zagranicznej odgrywa perfekcyjny angielski. Muszę popracować nad swoimi skillami językowymi.

Co-founder, User.com
Mike Korba

Przyjechałem na Meetup aż z Wrocławia i nie zawiodłem się. Mocna ekipa panelistów, wiedza i rozmowy z wspaniałymi ludźmi. Nic więcej mi nie potrzeba!

Managing partner, Primetric
Zbigniew Wantuła

Dobry mix! Sprzedaż za granicą pokazana z perspektywny różnych biznesów technologicznych: agencyjnego, gamingowego, B2B SaaS i fizycznego produktu.

Co-founder, Perfect Gym
Sebastian Szałachowski

Zobacz nagranie Meetup#3

Wypełnij formularz i uzyskaj dostęp do video

Uważasz nagranie za wartościowe?
Udostępnij je innym!

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Must have - sales motion


W drugim dniu wydarzenia, podczas Catch the Tornado Workshop, który odbył się w mycowork, myhive w Warsaw Spire przekładaliśmy wiedzę z Meetupu na codzienne realia firm produktowych. Warsztat składał się z części teoretycznej, ćwiczeń praktycznych, case study oraz networkingu.

Radek Zaleski Partner w Netguru podzielił się z uczestnikami swoim know-how jak przygotować firmę na skalowanie oraz frameworkiem pomocnym w budowaniu networku.  W ramach ćwiczeń praktycznych każdy z uczestników opracowywał własne sales motion, które jest elementem koniecznym skutecznego skalowania sprzedaży za granicą.

format_quote
Z punktu widzenia procesu sprzedażowego jeśli czegoś nie można zmierzyć to nie ma sensu tego robić.

Radek Zaleski

Partner, Netguru


Tomasz Karwatka Co-founder Catch the Tornado podzielił się swoimi metodami rozwijania globalnego networku oraz dobrymi praktykami rekrutacji "uniwersalnych salesów".

Key takeaways - wkrótce dostępne

Cena: 399 zł netto

 • verified
  Elementy skalowania sprzedaży za granicą
 • verified
  Instrukcja opracownia sales motion
 • verified
  Framework budowy networku
 • verified
  Dobre praktyki zatrudniania salesów
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Wkrótce

Czego się dowiesz z key takeaways?

 • jak w praktyce przygotować firmę na skalowanie sprzedaży za granicą?
 • jakie elementy są konieczne, a jakie opcjonalne w tym procesie?
 • jak opracować własne sales motion, które ułatwi skalowanie?
 • jak rozwijać globalny network?
 • jaki framework będzie pomocny w tych działaniach?
 • jak zatrudniać dobrych salesów?

#Sponsors

#Partners

#Media Partners

#Community Partners

#Sponsors

#Partners

#Media Partners

#Community Partners

Obejrzyj nagrania z Meetups

Poprzednie edycje